این کتاب رو من تو آرشیو آردا پیدا کردم که تو قسمت سایر کتاب های جی تالکین بود.

 « افسانه ی سیگورد و گودرون » نام این کتاب استاد تالکین است که او مدت ها قبل از مرگ روی آن کار می کرده اما هیچ وقت آن را منتشر نکرده بود . این کتاب با نام « جی آر آر تالکین » چاپ شده است و نام پسر او « کریستوفر تالکین » فقط به عنوان ویراستار این کتاب ( که تصمیم به چاپ اثر منتشر نشده پدر گرفته ) قرار گرفته است .

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

 تاريخ : چهار شنبه 17 اسفند 1390برچسب:فرزندان هورین,جی آر آر تالکین, | 14:28 | نويسنده : ranius

این سومین کتاب و آخرین رمان تالکینه که در این وبلاگ قرار می گیره.چون بیشتر از این رمان نداره!

درباره کتاب:
فرزندان هورین یا The Children of Húrin نام کتابی در سبک فانتزی والای حماسی است جزیی از رشته‌افسانه‌ی تالکین و داستان‌های حاشیه‌ای مجموعه‌ی ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود. تالکین نسخه‌ی اولیه‌ی این کتاب را در ۱۹۱۰ میلادی نوشت، اما کتاب تا ۱۹۷۳ تکمیل نشد. فرزند وی، کریستوفر تالکین، دست‌نوشته‌های کتاب را ویراست تا به قالبی روایی مستحکمی بدهد. کتاب سرانجام در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان اثری مستقل به چاپ رسید.

انتشارات هارپر کالینز فرزندان هورین را در ۱۷ آوریل ۲۰۰۷ میلادی در انگلستان و کانادا منتشر کرد. کتاب در همان سال توسط هافتون میفلین در آمریکا منتشر و پخش شد. آلن لی، تصویرگر کارهای فانتزی دیگر تالکین (هابیت و ارباب حلقه‌ها) طرح روی جلد و هشت نقاشی درون کتاب را تهیه کرد. همچینین کریستوفر تالکین مقاله‌ای در شرح چگونگی به وجود آمدن داستان و تطور آن به کتاب ضمیمه کرده‌است. همچنین چند جدول تبارشناسی و نقشه‌ای از بلریاند هم ضمیمه شده‌اند.
داستان در دوران اول در سرزمین میانه می‌گذرد و ماجرای هورین تالیون و فرزندان او (تورین تورامبار و نیه‌نور) را باز می‌گوید.

دانلود در ادامه مطلب...ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 3 بهمن 1390برچسب:رتبه ی 16,سیلماریون,جی آر آر تالکین, | 22:16 | نويسنده : ranius

رتبه ی 15 دریای زمین بود که قبلا گذاشتم.اما واقعا این تالکین حق داشت رتبه ی 1 برترین نویسنده ی رمان های فانتزی تاریخ بشه.تنها نویسنده ایه که 3 تا از رمان هاش جز 20 فانتزی پرفروش تاریخ بودند.تازه دو تا کتاب دیگش رتبه ی 1.3 رو داشتند.

 

کتابی از جی.آر.آر تالکین
به کوشش: کریستوفر تالکین
ترجمه: مریم واثقی پناه
سیلماریلیون نام مجموعه‌ای از نوشته‌های جی.آر.آر تالکین است که پس از مرگ او توسط پسر او کریستوفر تالکین ویرایش و منتشر گردیده‌است. مجموعه? سیلماریلیون داستان‌های قبل از ارباب حلقه‌ها و دوران دو درخت و دوران اول را توضیح می‌دهد از ایلوواتار و ملکور تا به وجود آمدن الف‌ها و انسان‌ها.
سیلماریلیون شامل پنج بخش است:

1. آینولینداله («آهنگ آینور») - داستان آفرینش جهان توسط اِرو
2. والاکوئنتا («حکایت والار») - حکایت والار و مایار بنا به روایت اِلدار
3. کوئنتا سیلماریلیون («تاریخچه? سیلماریل‌ها») - داستان اصلی سیلماریلیون که شامل داستان‌های دوران دو درخت والینور و عصر اول می‌شود
4. آکالابت («سقوط نومه نور») - داستان سقوط نومه نور و مردمانش و عصر دوم
5. حدیث حلقه‌های قدرت و دوران سوم - که با آن این حکایت‌ها به پایان می‌رسد و راهنمایی است بر فرمانروای حلقه‌ها

 

دانلود کتاب سیلماریلیونتاريخ : یک شنبه 2 بهمن 1390برچسب:هابیت,جی آر آر تالکین,دانلود,رمان, | 14:27 | نويسنده : ranius

این کتاب فوق العده زیبا رو لینک دانلودش رو براتون میذارم.امیدوارم خوشتون بیاد.

با این کتاب از لیست 100 فانتزی تا رتبه ی 5 تمام کتاب هارو گذاشتم

هابیت، یا آن‌جا و بازگشت دوباره عنوانی کتابی از جی.آر.آر تالکین نویسنده انگلیسی است که در فضایی تخیلی و برای بچه‌ها نوشته شده‌است. این کتاب داستان یک هابیت به نام را دنبال می‌کند که درگیر ماجرایی می‌شود تا سهمی از گنجی را به دست آورد که به دست اژدهایی به نام

کتاب در ۲۱ سپتامبر ۱۹۳۷ منتشر شد و برنده جایزه برای بهترین داستان تخیلی جوانان شد. این کتاب هنوز هم پرطرفدار است و به عنوان یک نمونه کلاسیک کتاب‌های کودکان شناخته می‌شود.

دانلود این کتاب که پیش در آمدی از ارباب حلقه هاست در

اینجاتاريخ : جمعه 1 مهر 1390برچسب:ارباب حلقه ها, | 15:19 | نويسنده : ranius

 

ارباب حلقه‌ها

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
طرح‌های جلد سه‌گانه‌ٔ ارباب حلقه‌ها به نقاشی خودِ جی.ر.ر. تالکین در چاپ اول کتاب.

ارباب حلقه‌ها رمانی خیال‌پردازی حماسی (High fantasy) به قلم ج.ر.ر. تالکین واژه شناس و استاد دانشگاه آکسفورد نگارش شده است. این داستان ادامه‌ای بر اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که داستانی فاتنزی می باشد. این کتاب طی ۱۲ سال از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ که بیشتر آن در زمان جنگ جهانی دوم[۱] بوده نگارش شده است. اگر چه این کتاب در بین خوانندگان به شکل یک سه گانه جا افتاده است، اما در ابتدا بنا بود تا این اثر جلد اول کتاب سیلماریلیون باشد که نویسنده بخاطر دلایل اقتصادی تصمیم گرفت تا جلد دوم را حذف کند، و کتاب ارباب حلقه‌ها را در سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۵ در سه جلد منتشر کند.[۲] [۳] [۴] از آن زمان تا کنون کتاب ارباب حلقه‌ها بارها تجدید چاپ شده و به زبانهای زیادی ترجمه شده است، و هم اکنون یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتابهای ادبیات در قرن ۲۱ می باشد. ارباب حلقه‌ها در سال ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ در سه جلد - با عناوین یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه - چاپ شده‌است.

تا امروز دو تولید سینمایی بر مبنای این داستان انجام شده‌است که از میان آن دو، فیلم‌های سه‌گانه‌ای به کارگردانی پیتر جکسون شاخص‌تر هستند. این فیلم‌ها در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به نمایش درآمدند.

 

داستان

برای اطلاع بیشتر از جهان افسانه‌ای که داستان ارباب حلقه‌ها در آن می‌گذرد و برای فهرستی از نام‌ها و نام‌جای‌ها به مقاله‌ٔ سرزمین میانی مراجعه کنید (سرزمین میانی نام جهان افسانه‌ای است که داستان ارباب حلقه‌ها در آن می‌گذرد).

شخصیت پردازی

از شخصیت‌های معروف داستان می‌توان به آراگورن و سائورون اشاره کرد.آراگورن پسر اله سار تاجگذاری کرد و صلح را به ارمغان اورد. ارباب تاریکی یا سائرون شخصیت منفی اصلی اثر است و کسی است که حلقه‌ٔ یکتا را برای کنترل نوزده حلقهٔ دیگر قدرت ساخته‌است و بنابر همین مساله «ارباب حلقه‌ها» خوانده می‌شود. سائورون خود یکی از خدمت‌گزاران ارباب تاریکی قبلی - مورگوت (ملکور) - بوده که از شخصیت‌های مهم کتاب دیگر تالکین - سیلماریلیون - است. این کتاب اخیر به‌عنوان سرآغازی بر تاریخ سرزمین میانی محسوب می‌شود.

ترجمه فارسی 

سه گانهٔ تالکین در ایران اولین باز توسط ترجمه و به سال ۱۳۸۲ توسط انتشارات روزنه به چاپ رسید. هر سه کتاب دارای نقشه‌هایی از سرزمین میانه هستند. همچنین در ابتدای کتاب اول و در پایان کتاب سوم، مترجم اطلاعاتی در مورد داستان و سرزمین میانه و نژادهای ساکن آن، زبانشان، کتابت شان و... آورده‌است.

فیلم سینمایی 

سه گانه فیلم ارباب حلقه‌ها نیز به کارگردانی پیتر جکسون و تهیه شده در استودیوی به عنوان پر فروشترین فیلم در زمان اکران خود توانست از محبوبیت جهانی برخوردار شود.این فیلم در سه قسمت با نامهای یاران حلقه, دو برج, بازگشت پادشاه مابین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ تهیه و کارگردانی شده‌است.قسمت دوم آن نیز در سال ۲۰۰۳ توانست بیشترین جوایز اسکار را نصیب خود کند.این فیلم که با کمک جلوه‌های ویژه حرفه‌ای و با انیمیشن سازیه فوق العاده توسط نرم افزار ۳ بعدی ساز استودیوی تری‌دی‌اس‌مکس تهیه شده‌است. توانست به پدیده‌ای در زمان خود تبدیل شود.

دانلود کتاب ها در ادامه ی مطلب

 ادامه مطلب
صفحه قبل 1 صفحه بعد

پيچک