تاريخ : دو شنبه 12 تير 1391برچسب:کیمیاگر,مایکل اسکات,نقد, | 14:2 | نويسنده : ranius

اگر از طرفداران این کتاب یا از کسانی هستید که تصمیم بر خواندن این کتاب دارید،پیشنهاد می کنم نقد را نخوانید!

من چند شب پیش رمان کیمیاگر مایکل اسکات رو خوندم.

با تمام احترامی که برای طرفداران این مجموعهی قائلم،ولی بعد از گرگ و میش مزخرف ترین رمانی بود که خوندم.

حد اقل می تونیم بگیم  گرگ و میش برای مخاطب خاص نوشته شده و شاید به خاطر سبکش خوشم نیومده.

ولی این یکی واقعا مسخره بود.به نظرم اصلا گیرایی و جذابیت یک اثر فانتزی رو نداشت و یک فانتزی خوب نبود.

نویسنده در جای جای داستان تلاش کرده تا اطلاعات خودش رو به رخ خواننده بکشه و احساس می کنم در بعضی جاها این بسیار اضافی بوده.

شاید خیلی ها رمان می خونند به خاطر پر کردن وقت یا این که دوست دارند رمان بخونند.اما من رمان می خونم چون عاشق حسی ام که پس از پایان رمان به انسان دست می دهد.و همینطور دوست دارم چگونگی انقال هیجان و ترس رو بیاموزم و از اون در داستان هام استفاده کنم.ولی پایان جلد اول به من یچ حسی دست نداد.داستان انگار روی هوا رها شده بود و من احساس پوچی می کردم.

بخش فانتزی اثر بسیار ضعیف بود.فرض کنید هاله ای به دورتان وجود دارد که شما آن را نمی بینید و با استفاده از آن به جادو می پردازید.

حتی گفت گو ها و مشاجره ها هم بسیار مصنوعی بود.دقیقا شبیه همون داستان هایی که من قبلا می نوشتم و بسیار از چارلز دیکنز متشکرم که من رو از این سبک داستان نویسی نجات داد!

موضوع کلی داستان درباره ی یک خواهر و براد دوقلو به نام های جاش و سوفی می باشد که دارای دو هاله ی طلایی و نقره ای اند و هاله هایشان در یک کتاب  به نام آبراهام دانشمند پیش گویی شده که می توانند دنیا را نجات دهند یا آن را نابود کنند.نیکلاس فلامل و همسرش که به خاطر معجون های عمرشان هنوز زنده اند نگهبانان کتاب اند.

عده ای با نام باستانیان خبیث نیز که مدت ها قبل  بر زمین حکومت می کرده اند و حالا می خواهند دوباره برگردند و حکومت زمین را به دست بگیرند، دست به دامان دکتر جان دی می برند و در عوض قول پادشاهی زمین را پس از پیروزی اشان به او می دهند.

 

دیگه دارم از کتاب هایی که موضوعشون حول یک پیشگوییه حالم به هم می خوره.باز لا اقل پیشگویی هم پیشگویی های هری پاتر و پرسی جکسون.در این رمان پیشگویی بسیار تکراری است.

شخصی که می آید و می توانند دنیا را نجات دهد یا نابود کند!

شما در این رمان هیچ چیز غیر منتظره و شگفت آوری را نخواهید دید و تمام اتفاقات رمان قابل پیش بینی است.

مثلا من با خواندن جلد یک فهمیدم که در انتهای جلد شش نیکی بر بدی چیره می شود .

من جلد یک را خواندم و مطمئنا جلد های بعدی این مجموعه را نخواهم خواند.شاید به نظرتان این نقد بسیار یک طرفه بیاید اما به نظر من هیچ چیز شگرفی در داستان دیده نمی شود و من تنها علت پرفروش بودنش را تبلیغات می دانم.

به هر حال حق تصمیم گیری با خودتان است.من ولی پیشنهاد می کنم این کتاب را در اولویت های خود برای خواندن یک رمان خوب قرار ندهید ولی اگر می خواهید تصمیم گیری با خودتان است و می توانیداین رمان را تهیه کنید.

به امید آن که شما از آن خوشتان بیاید.

من فقط نظر شخصی ام رانوشتم.

احتمالا در پست بعدی یک رمان دیگر را نقدش را می نویسم.تاريخ : چهار شنبه 30 فروردين 1391برچسب:اسرار نیکلاس فلامل جاودان,مایکل اسکات, | 13:55 | نويسنده : ranius

سلام.یکی از دوستان در خواست داده بود این رو بذارم منم تا جایی که گیر آوردم میذارم.

جلد یک رو قبلا گذاشته بودم

جلد دو رو پیدا نکردم

03-The Sorceress-

The Necromancer04

The Warlock05

جلد 6 هم تازه منتشر شده.توصیه می کنم همین الان دانلود کنید.من این فایل رو ندارم و ممکنه تا و ماه دیگه فورشیرد لینک اینا رو هم حذف کنه.

 

 تاريخ : پنج شنبه 29 دی 1390برچسب:, | 21:24 | نويسنده : ranius

سلام خدمت همه شما دوستان و همراهان گرامی

توی این پست میخوام براتون کتاب کیمیاگر کتاب اول از مجموعه اسرار نیکلاس فلامل جاودان رو بزارم...

کتاب در مورد دو تا جوون به اسم جاش و سوفی نیومن هست که درگیر ماجرای عجیبی میشن که کل زنگیشون رو عوض میکنه  و  با نیکلاس فلامل ،کیمیاگر معروف آشنا میشن و متوجه میشن که اغلب افسانه ها که فکر میکردن فقط افسانه ست ریشه در حقیقت داره و جادو و جادوگری واقعاً وجود داره و حتی با چندتا از این افسانه ها که قصد کشتن اونها رو دارن درگیر میشن و ......

به نظر من کتاب در این نوع ژانر واقعاً کتاب جالبی دراومده و من به شخصه مخصوصاً از به روز بودن کتاب نسبت به بقیه کتابهای از این نوع لذت بردم

توصیه میکنم به همه دوستانی که امکانش رو دارن برن و کل مجموعه رو بخرن و از خوندنش لذت ببرن

 

                                

 

 

مجموعه اسرار نیکلاس فلامل جاودان

               کتاب اول : کیمیاگر

فصل 1-6          فصل 7-12             فصل13-18              فصل 19-24            فصل 25-32


فصل 33-41 (آخر)

امیدوارم که از خوندنش لذت ببرین.نظر یادتون نره..

 صفحه قبل 1 صفحه بعد

پيچک