تاريخ : دو شنبه 26 تير 1391برچسب:شبح شاه,دیوید گمل, | 11:33 | نويسنده : ranius

اول از روی جلد شروع می کنیم.

طرح روی جلد خیلی چیز ترقیب کننده ای نبود.من خودم 6 ماه بود این کتاب رو تو کتابخونم داشتم ولی چون جلدش خیلی باحال نبود حوصلم نگرفت بخونمش!

داستان:

داستان درباره ی شاهزاده ی ضعیفی است که پدرش از ضعف جسمانی او رنج می بره.شاهزاده به خاطر بر طرف کردن ضعف هاش کتاب هایی می خونه که اونو به فکر وادارند و به پرورش قدرت فکرش می پردازه.یکروز که پدرش مجبور میشه برای بستن قرارداد صلح به سرزمین دشمن بره،او نیز با او راهی می شود.

دشمن که همون الدارده پادشاه اورلیوس و خدمه اش رو در یک روز که برای شکار به جنگل رفته بودند می کشه.

اما شاهزاده که علاقه ای به شکار نداشته شکار رو ترک می کنه.در راهی که می رفته به دختری به نام لاتیا می رسه و طی اتفاقاتی با فردی به نام کالین لاچ فراگ که یکی از بزرگترین قهرمان های شمشیر زنیه و لقبش ارباب نیزه است آشنا میشه.وقتی همه چی جالب میشه که او پدربزرگش باشه!

شاهزاده تیورو که حالا تحت تعلیمات کالین به یک شمشیر زن قوی تبدیل شده برای گرفتن شمشیر پدرش از مه رد میشه و اونجا با داستان مردمی آشنا میشه که می خوان بر علیه ملکه اشون قیام کنند.این ملکه ظالم همان گورویین یا آتنا،عشقه سابق یا در واقع همیشگی کالین بوده.حالا در واقع لاتیا ی 15 ساله عاشق کالینی شده که سن پدربزرگش رو داره(چون با تیورو همسنه)و تیورو عاشق لاتیا.تیورو طی اتفاقاتی رهبری قیام رو بر علیه ملکه بدست می گیره.البته او باید به یاد چیز دیگری هم باشه.کشورش الان در معرض خطری جدیه.

موقع باز کردن کتاب اولین چیزی که می بینید یک مقدمه اسم و لقب های شخصیت های داستانه.خوندنش ضرر نداره ولی خیلی هم مهم نیست حفظشون کنید.در ادامه داستان هر جا که اومده باشند زیر صفحه نوشته کی اند.

یکی از نکات مثبت کتاب به نظرم می تونه استفاده از اساطیر و شخصیت های تاریخی  در جای مناسب خودشون باشه.

از لحاظ پیچیدگی داستانی بسیار محیطش شبیه محیط نغمه آتش و یخه می باشد.با این تفاوت که این رمان مدت ها قبل از آن نوشته شده است!

البته مثل نغمه آتش و یخ لازم نیست 100 صفحشو یکهو بخونید تا بفهمید که کی پادشاهه،کی بابای کیه،اسامی چه نسبتی با هم دارند و از این حرفا.این رمان خیلی ساده تره.

رمان از لحاظ داستان بسیار قوی و سانسور شده است!کاش کتابسرای تندیس کلا بعضی از گفته گو ها رو نمی ذاشت.اونوقت ملت فکر نمی کردن الان چه اتفاقی افتاده که تو کتاب ننوشته!

نثر داستان خیلی جذب کننده نیست.مثلا من خودم در حد سرگرمی بقیه ی فصل هاشو می خوندم.

پایان خوب ولی خیلی کوتاهی هم داره.در این حد که بعد از اینکه دشمن رو  به عقب می رونه نویسنده در طی یک صفحه اتفاقات پس  از اون رو می نویسه.البته به خاطر شیوه ی داستان چاره ی دیگه ای هم نداره ولی شاید اگر من بودم حمله به الدارد رو می ذاشتم واسه جلد دوم.مسلما ایشون بهتر از من کارش رو بلد بوده دیگه!

اما یه چیزی که منو به شدت زجر می داد در طی داستان  رابطه ی نپخته ی تیورو با لاتیا است.هری پاتر 6 جلد طول کشید،گرگ و میش حد اقل4،5 فصل طول کشید،این یکی واقعا اعصاب خورد کن بود.من نمی فهمیدمد این پسره خیر سرش کتاب می خونه عاقله این حرفای دیوونه بازی چیه می زنه؟باور کنید در یکی از گفته گوهای تیورو با کالین برای اینکه حرصمو از خنگ بودن این پسر روی یه چیزی خالی کنم بر گشتم و متکام رو گاز گرفتم!به خدا راست می گم!

در طول پنج دقیقه پسره عاشق طرف میشه.بعدش یه سری حرفایی می زنه که واقعا...آدم میگه این پسره جدی 15 سالشه؟فکراش خیلی منحرفند!

حالا که ما با این شاهزاده ی خنگ عادت کردیم یک هو در وسط داستان تیورو تریپ میاد شمشیرشو می کوبه زمین و می گه من به سن مردونگی رسیدم و از حالا به بعد اسمم آتر پندراگنه!

به جز این من هیچ نقصی در داستان ندیدم.همه چی خیلی خوب بود.اگه بخوام از نظر خودم بهش نمره بدم،از پنج بهش 3.75 میدم!

البته این ها فقط نظر خودم بود.از اینکه نظرات شما رو بدونم خوشحال می شم.شاید نکته ای باشه که من به اون توجه نکردم.

کتاب بعدی که نقد می کنم ممکنه نارنیا باشه چون فعلا دارم بارتیمیوس جلد دو رو می خونم و همزمان دو سه رمان دیگه هم می خونم!

 تاريخ : شنبه 26 فروردين 1391برچسب:سنگ های قدرت,دیوید گمل, | 17:11 | نويسنده : ranius

یکی از دوستان سایر جلد های این مجموعه رابه انگلیسی خواستند پس ما هم آن را می ذاریم

اما یه نکته ای که در این بین پیش آمد،این بود که من به این نتیجه رسیدم که مجموعه ی اصلی در واقع دو جلده.فقط موندم چجوری تو ایران 4 جلد ازش در آوردن!

البته فکر کنم دو جلد دیگه ای که در ایران با همون نام سنگ های قدرت در حال انتشار از مجموعه ی greek باشه.

نکته ی بعدی اینه که من از 4 کتاب فقط یکی رو پیدا کردم!

قبلا کاور کتاب رو گذاشم پس دیگه نمی ذارم.

واقعا شرمنده اگه میشه یکی 2 ماه دیگه یادم بنداز ببینم لینک ها درست شدند یا نه؟

 

The Ghost King

 

 تاريخ : دو شنبه 14 فروردين 1391برچسب:سنگ های قدرت,دیوید گمل, | 14:50 | نويسنده : ranius

کتاب بسیار خوب و زیبا.این مجموعه یک مجوعه ی 4 جلدی است و داستانش حول و حوش بریتانیای قدیم می گردد

از ادامه مطلب تا جلد دو می تونید به زبان فارسی دانلود کنید و نظر بدید وگرنه علاقه ی من برای پست گذاشتن مثل الان کم میشه و  همین طور که پیش می ریم کیفیت رمان ها میاد پایینادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 28 اسفند 1390برچسب:تروی,دیوید گمل, | 12:34 | نويسنده : ranius

البته باید این رو بگم که این تروی دقیقا همون ترویی نیست که فیلمشو دیدیم و براد پیت با نیزه میزنه یارو رو رو اسب می کشه!

این تروی در سال 2005 نوشته شده و با شناختی که از دیوید گمل دارم احتمالا رمان سبک فانتزی قهرمانی(heroic fantasy)خوبیه.

این مجموعه یک سه گانه است که هنوز ترجمه نشده و طرفدارای یونان باستان وداستان های اسطوره ایش (مثل آتش دزد یا پرسی جکسون)رو راضی نگه داره.برای دانلود به ادامه مطلب برید...ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 14 بهمن 1390برچسب:درنای,دیوید گمل,افسانه,دانلود,کتاب,رمان, | 14:50 | نويسنده : ranius

این مجموعه رمان زیبا رو با کلیک بر روی لینک های زیر می تونید به انگلیسی دانلود کنید.

این کتاب توسط نشر تندیس ترجمه شده.

I.legend

II. The King Beyond the Gate

III. Waylander

Quest for Lost Heroes

 صفحه قبل 1 صفحه بعد

پيچک